Yüz sarkmasını önlemek için maskeler

Günümüzde birçok bayanın en çok şikayetçi olduğu cilt problemlerinden biri de yüz sarkmasıdır.Yaşın ilerlemesi,Beslenme alışkanlıkları ,sigara ve alkol tüketimi , zararlı güneş ışınları yüz sarkmasını tetikleyen faktörlerdendir.Yüz sarkmasını önlemek için birçok cilt bakım ürünlerinin dışında bazı doğal ve bitkisel maskelerle de önlem alınabilir.

timthumb yogurt-maskesi
 

 

 

 

Yumurta beyazı ile maske;

En basit ve etkili maske yumurta beyazı ile yapılan maskedir. 1 veya 2 yumurta beyazı köpük kıvamına gelene kadar iyice çırpılır ve 20-25 dakika bekleyecek şekilde yüze sürülür ve daha sonra durulanır.Cildin nemlenmesini ve sıkılaşmasını sağlayan bu maskeyi haftada 1 kez uygulanması tavsiye edilir.

Nane maskesi;

1 bardak sıcak suyun içerisine kuru nane eklenir 5-6 dakika bekletilip suyu çekince nane iyice ezilir ve yüze masaj yapılır şekilde iyice sürülür. 25 dakika bekletilip ılık su ile durulanır.

Limon maskesi;

Zengin C vitamini içerdiğinden dolayı limon cildin esneklik kazanmasındaki faktörü oldukça fazladır.

1 adet limon ikiye bölünerek,yarısı yüz ve boyun bölgesinin sağ tarafına,diğer yarısı da sol tarafına yumuşak masaj şeklinde sürülür ve 7-8 dakika bekledikten durulanır.Her gün özelliklede sabahları yapılmalıdır. Bu maske benimde en çok ve sık yaptığım maskelerden olup etkisini düzenli kullanımdan sonra fark edebilirsiniz.

Çilek maskesi;

C vitamini içerdiğinden dolayı cilt bakımında oldukça sık kullanılan çilek,cildin sarkmasını engeller ve cildi sıkılaştırır. 1 tatlı kaşığı yoğurt ve 1 tatlı kaşığı balın içerisine 4 adet çilek eklenerek iyice ezilir ve yüze uygulanır.7-8 dakika bekledikten sonra durulanır.Çilek maskesi haftada 2 kez uygulanılması tavsiye edilir.

Salatalık maskesi;

Ve en sevdiğim maske,cildimin nemini ve canlılığını salatalık maskesine borçluyum diyebilirim. Ayrıca her gün uyguladığım için tonik görevini de yapmaktadır. 1 adet salatalığı ezin ve suyunu süzün.Elde ettiğimiz suyu yüze sürün ve yaklaşık 10 dakika bekleyin ve durulayın.Ayrıca ben salatalık suyunun içerisine 1 yemek kaşığı soda da ekliyorum.Kullanmanızı öneririm. Salatalık maskesi her gün uygulanmalıdır.

Yüz sarkmasını önlemek için kullanılan bu maskeleri düzenli olarak uyguladığınızda zamanla cildinizdeki değişiklikleri fark edeceksiniz.Ayrıca düzenli olarak cilt masajı yapılması yüz sarkmalarını önler.

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here