Yurtdışında Nasıl İş Bulunur?İş sahibi olmak bu zamanda oldukça zordur. İşsizliğin bu kadar büyüdüğü bir çağda yurtdışında iş fırsatı önemli bir seçenektir. Yurtdışında nasıl iş bulunur diye merak edenler, eğer doğru hamleleri yaparsanız yapamayacağınız şey yok. Adım adım bakalım neler yapmalı.
Birinci adım: Hedefinizi belirleyin. Aldığınız eğitime göre veya yeteneğinize göre yapmak istediğiniz mesleği belirleyin. Çok farklı sektörlere iş başvurusu yapmak başarı oranını düşürmektedir.

İkinci adım: Yabancı dilinizi geliştirin. İngilizce artık her türlü iş için olmazsa olmaz hale geldi. Eğer İngilizceniz iyi seviyede değilse iş arama sürecinde dil geliştirme çabalarına devam edin. Aynı zamanda yeni bir dil daha öğrenmek size avantaj kazandırır. Rusça, Arapça ve Çince son dönemlerde en geçerli diller arasında yer alıyor.

Üçüncü adım: Cv oluşturun ve CV’nizi İngilizceye çevirttirin. İnternet üzerinden yapacağınız başvuruların yanı sıra yurtdışına çalışan gönderen aracı şirketler görüşmek de etkili olabilir. Böylece hem bulunan iş daha güvenilir olur hem de bürokratik işlemleri şirket sizin yerinize yürütebilir.

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here