Moda

Yatak Odası Modelleri 2015

YATAK ODASI DİZAYNLARI

brillance-yt-odasi              Ev dekorasyonu ile ilgili tüm medya araçlarından istediğimiz bilgiye sahip olabiliyoruz. Bununla birlikte modernleşen hayatımızda evimize yansıttığımız olguları nesnelleştiriyoruz. Artık sadece hanımlar değil baylar da ev dekorasyonu ile ilgili uğraşlarda bulunabiliyor. Sözün özü dünya kalabalıklaştıkça, yaşam alanımıza gösterdiğimiz özen artıyor.

En çok vakit geçirdiğimiz ev bölümleri kişiden kişiye farklılık gösterebiliyor. Çalışma şekli, evli veya bekâr olmak, evde geçirdiğimiz vakit ile ilgili bize ipuçları veriyor. Örneğin; home Office çalışan bir kişi salon dizaynına özen gösterirken ev hanımları mutfak dizaynına özen gösteriyor. Yoğun çalışan ve evde vaktin büyük bölümünü yatak odasında geçirenler için de en önemlisi yatak odası dizaynları. Eskiden ev dizaynı ile ilgili seçenek çok azken, yurtdışından gelen tasarımcıların fikirleri ile üretilen mobilyalar satın almaya başladık. Bu sayede yerli üretim olan mobilyalarda da ufkumuz açıldı diyebiliriz.

yatak-odası-modeliSalon ve mutfak dizaynları bir yana yatak odası dizaynlarında inanılmaz çeşitlilik mevcut. Kişinin yaşayış tarzını direk yansıtan yatak odasını kimi kitap okunacak ve tv izlenecek bir alan haline getirir, kimi de özel zevklere hitap edecek objelerle süsleyebilir. Eğer evliyse daha masumane bir tasarım tercih edilir. Bekâr ve hızlı yaşıyorsa daha fantezi içerebilir. Ama ortasını bulmak her zaman en iyisidir. Geçen ay dekorasyon dergisine gördüğüm yatak odasından bahsedeyim. Büyük bir yatak ve eni genişliğinde bir dikiz aynası yatağın başında asılı duruyor.

Bir arabanın arka koltuğunda uyuyormuş hissiyatı veren bir tasarım. Bir de kitap okumayı sevenler için yatak başlığını kitaplık ile tasarlayanlar var. Kimi aynanın yatak odasına etkisinin olumsuz olduğunu söyler, kimi de kıyafet dolabının yatak odasında bulunmaması gerektiğini. Bu çeşit yaratıcı fikirler oldukça karar vermemiz oldukça da güçleşiyor.

 

Artık çoğumuz vaktimizin büyük bir bölümünü işte geçiriyoruz. Evin en önemli bölümü olan yatak odamızı dizayn ederken de hem konforu rahatı ve önceliklerimizi düşünerek tasarlarsak iş ve sosyal yaşamımıza olumlu katkısı olacağını düşünüyorum. Yatak odası dizaynları için yaratıcı fikirler isterseniz her yerden temin edebileceğiniz dekorasyon dergileri başlangıç olarak mükemmel bir fikir.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı