Andoid telefon sorunları ve romlarAndroidBada OSGoogle Androidİos işletim sistemiMac iOSMobil İşletim SistemleriSpreadtrum İşlemcili TelefonlarSymbian OSWindows Mobile

Whatsappda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

Whatsappda Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

 

– Her Profil Fotoğrafı Olmayan Kişi Bizi Whatsappda Engellemiş Sayılır mı?

 

Hayır sayılmaz. Profil bilgilerini kapatmış olma olasılığı bulunmaktadır. Buna istinaden karşımızdaki kişinin görülen profil fotoğrafı, son görülmesi ve Whatsapp ileti durumu boş bir hal alacaktır.

 

– Engellediğini Anlamak İçin Ne Yapılmalıdır?

 

Gönderdiğimiz mesaj iki tik ve mavi tik olmamakla beraber tek tikte kalacaktır. Whatsapp araması ve ya görüntülü Whatsapp konuşması gerçekleştirilemeyecektir. Profil fotoğrafını görmek için ekranı aşağı kaydırdığımızda az önce de bahsettiğimiz gibi whatsapp’ın uygulama rengi olan yeşil bir alan

karşımıza çıkacaktır. Ve yanında artı işareti belirecektir.

 

– Her Tek Tikte Kalan Mesaj Engellendiğimizi Mi Gösterir?

 

Hayır göstermez. Karşımızdaki kişi mobil veri erişimini yahut wifi verisini kapatmış olabilmekte ya da kapsama alanı dışında da olabilmektedir. Bunu anlamak istiyorsak kişi profil fotoğrafının hemen sağ üst köşesindeki çağrı anlamında gelen beyaz ahizeye basmamız yeterli olacaktır. Çünkü engellendiğimiz de telefon ya çalmayacak ya da bir bip sesinden sonra ekran profile geri dönecektir.

 

Lakin karşı taraf kesinlikle aramalarımızı yahut mesajlarımızı görmeyecektir. Onlara sessiz ya da sesli bir bildirim gitmeyecektir. Profilin dışında yani kişiler listesinde ise beyaz arka fon üzerinde insan biçimli hayali karakteristik bir profil olarak görülecektir. Yani bir nevi bizim listemizde kayıtlı olan kişinin profil ve rehber listesinde kayıtlı olmadığımızı anlatan bir durum söz konusu olacaktır.

 

Sanal engeli fark ettikten sonra kişiyi hala takipte kalmamız bir kaç sanal uygulama ile de mümkün olacaktır. Bu uygulamalar isim olarak Whatsdog olarak geçmektedir. Sanal köpek adı verilen gerçekten de beyaz bir köpek çizimi ile karşımıza çıkan bir uygulamadır. Bakılması istenen kişinin numarasını ülke kodunu ekleyip butona yazmamız yeterli olacaktır. Eklediğimizde ise son görülmesini ve kaç dakika online kalıp kaç dakika offline olduğunu görebilmekteyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı