İnsanların iletişim amaçlı olarak en çok kullandıkları sosyal ağlardan birisi WhatsApp olmuştur. Bu sebeple şüphelenen insanlar WhatsApp mesajlarını başkaları okuyabilir mi diye düşünmeye başladı. Böyle düşünceler oluşması elbette doğaldır. Dünyanın en popüler uygulamalarından biri olan WhatsApp akıllı telefonu olan herkes tarafından kullanılmaktadır. WhatsApp sayesinde mesajlaşma alışkanlığı bırakıldı. Daha fazla kişiyle aynı anda grup kurarak iletişim imkanı doğdu.

İki kişi arasındaki iletişimi üçüncü kişiler görebilir mi, diye herkes merak etmeye başladı. Eğer bu uygulamayı güvenli sitelerden indirip kurduysanız sorun olmaz, ancak uygulamayı güvenli olmayan sitelerden indirip kurduysanız sıkıntı olabilir. Böyle durumlarda da ücretsiz olarak antivirüs desteği sağlayan uygulamaları telefonunuza kurarak güvenlik alabilirsiniz. WhatsApp uygulamasında iki kişi arasında geçen mesajlar sadece iki kişi okuyabilir. bir başkaları asla okuyamaz. Yani WhatsApp uygulaması oldukça güvenlidir. Sizin telefonunuzda da güvenlik sorunu yoksa bir başkaları sizin yazdığınız mesajları okuyamaz, sadece sizin telefonunuzda ya da sizin gönderdiğiniz mesajların bulunduğu telefon sahibi arasında kalır.

Geçmişleri silmek isterseniz telefonunuzun sohbet ayarları kısmından sohbetleri temizle bölümüne giderek hepsini silebilirsiniz ya da konuşmaları üstüne basılı tutarak seçip hepsini çöpe gönderebilirsiniz. WhatsApp mesajlarını kimse okumasın istiyorsanız telefonunuzun sürekli güncel ve zararlı yazılımlar yazılımlardan korunuyor olması gerekmektedir. Arada bir antivirüs taramasından getirerek telefonunuzun güvende kalmasını sağlayınız. Ayrıca bir başka önemli konu WhatsApp mesajlarınızın yedeklerini düzenli olarak silin veya mesajların yedeklerine arada bir temizliği WhatsApp yedeklerini silmek için dosya yöneticisi bölümüne girerek klasörlerde bulunan Database klasörünü mutlaka silmelisiniz.

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here