Twitter’ın  en son yeniliklerinden biri olan doğum tarihini ekleme ile kullanıcılarını oldukça sevindirmişe benziyor. Biz de sizler için bu yönelik hakkında ayrıntılı bilgi vermek için bu yazımızı hazırladık. Profilinizde yer alacak olan doğum tarihinizi isterseniz saklayabilirsiniz, isterseniz herkesin görünümüne açık bırakabilirsiniz. Ya da sadece takipçilerinizin doğum tarihinizi görmesine izin verebilirsiniz. Bunu Facebook’ta olduğu gibi gizlilik ayarları bölümünden yapabilirsiniz.
Twitter bu farkı ile Facebook’a oldukça büyük bir sükse yapmış durumdadır. Twitter’da doğum tarihi ekleme yapmak için ister akıllı telefonlarınızın Android uygulaması için kullanabilirsiniz. İsterseniz web sürümleri üzerinde görünümünü sağlayabilirsiniz. Twitter doğum tarihi ayarını yapmak için masaüstü bilgisayarda ayarlama yapmak gerekmektedir. Twitter’a masaüstü bilgisayardan giriş yaparak profil ayarlarından yapmanız gerekir. İsterseniz mobil uygulamalar için de aynı şekilde profil ayarları bölümünden girip doğum tarihinizi ayarlayabilirsiniz.
Doğum tarihi nasıl eklenir?
Twitter doğum tarihi ayarları yapmak için Twitter adresinden giriş yapıp, profil seçeneğini tıklamanız gerekir. Sağ köşede bulunan profili düzenle sekmesine tıklayıp ayarlarınızı yapınız. Öncelikle gün, ay ve yıl olarak düzenlemeniz gerekir. Ayarlama sekmelerinin sağ tarafında bulunan minik ikramlar kimlere görünür olsun ya da kimlere kilitli olsun ya da gün ay yıl hangilerinin görünür olup olmaması konusunda size farklı seçenek sunmaktadır. Siz bu seçenekleri kendi zevkinize göre ayarlayabilirsiniz. Twitter doğum günü ayarlama le ilgili sizlere bilgi vermeye çalıştık. Eğer doğum gününüzü takipçilerinize göstermek isterseniz size doğum günlerinizde kutlama mesajları göndereceklerdir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here