FrekanS 11747 MHz , SeMbol 27500,Polarizasyon :Yatay H-polarizasyon, FEC 5/6
Türksat otomatik arama frekansını uydu alıcısına girip, şebeke arama (Network Search) açık seçilerek, kanal arama (Manual Search) yaptırılmasıgüncel kanal listesinin uydu alıcınıza yüklenmesi için yeterlidir.
Türksat otomatik arama frekansı bilgileri aşağıdaki gibi girdiğinizde bütün tv frekansları otomatik yüklenecektir
Türksat 4A yeni uydu Otomatik Arama Frekansı

Türkiye ve Orta Asya’dan:

FrekanS 11747 MHz
Polarizasyon :Yatay H-polarizasyon,
Sembol 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6

Türkiye ve Avrupa’dan:

FrekanS 12380 MHz
Polarizasyon :Dikey V-polarizasyon,
Sembol 27500 Sembol Oranı ve FEC 3/4

değerlerinin kanal tarama menüsünden girilerek ‘Şebeke Taraması açık olarak yapılması gerekiyor

dün akşamki yorumlardan bazı kanalların bulunmadığı görüldü. Bunun sebebide Turksat’uydusundan kaynaklanan problemler havanın bozuk ve yağışlı olmasından kaynaklandı. Show Tv, Trt paketi, Flash Tv, Ntv paketinin bazı uydu aramalarında çıkmadığı söylendi.Kanalları eksik çıkanların alttaki ekteki eksik olan kanalın tp frekansları girerek manuel arama yapabilirler

Türksat yeni uydu frekansları listesi

…….

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) bunlardır. Sadece bu 2 frekansı girmek yeterlidir. Sizin yapacağınız uydu alıcılarında standart kanal arama frekansı girmek ve taratmanızdır. kanal listelerinin yeni frekanslara göre güncellenmesinde yaşayacakları zorlukları gidermek amacıyla, Türksat A.Ş. 2013 yılında hizmete giren TKGS sistemini birçok uydu alıcısı üreten firmanın ürünlerine tanımlatıyor. Bu şekilde uydu alıcılarını satın alanların TV ve radyo kanallarında meydana gelecek değişiklikler otomatik olarakgüncellenebiliyor.

TKGS Nedir?

TKGS, uydu alıcılarının ihtiyaç duyduğu tüm kanal bilgisinin Türksat tarafından yayınlanması ve uydu alıcılarına aktarılan bu bilginin işlenerek, kanal veri tabanlarının güncellenmesi prensibiyle çalışan bir kanalgüncelleme sistemidir.

 

Türksat 4A Frekansları, Türksat 4A Otomatik Arama Frekansı, Türksat 4A Yeni Frekans Listesi

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here