Dünyanın en popüler sosyal medya sitesi olan ve 140 karakterlik paylaşım özelliği ile rakiplerinden farklı bir ağ olan Twitter’da pek çok farklı özellik ve işlev yer alıyor. Kişilerin durumlarını paylaştıkları bir ağ olan Twitter’da 140 karakter ile duygularınızı paylaşabiliyor, konum bildirebiliyor, tartışma konularına dahil olabiliyorsunuz. Twitter’da pek çok farklı sebepten dolayı Tweetlerinizi silmek isteyebilirsiniz. Bu işlem için Twitter üzerinde bir işlem bulunmaz iken internet siteleri aracılığı ile tüm tweetlerinizi tek bir seferde temizleyebilirsiniz. Peki tüm tweetlerimi tek seferde nasıl silebilirim diye kara kara düşünüyorsanız sizlere anlatalım.

Twitter’da Toplu Tweet Silmek

Twitter’da attığınız tweetleri toplu bir şekilde silmek istiyorsanız tweetdelete.net adresine giriş yapıyoruz. Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz ve ardından authorize app butonuna tıklayarak hesaba erişim izni veriyoruz.

Karşınıza gelecek olan ekrandan sizden ne kadar süredeki tweetleri silmek istediğinizi soracaktır. Burada ister Twitter’a kayıt olduğunuz günden bugüne kadar attığınız tüm tweetleri silebilir, isterseniz de belirli bir zaman aralığı seçerek silebilirsiniz. “ son 3 ay, son 6 ay gibi seçenekler “ .

Tüm seçenekleri seçtikten sonra “Activate TweetDelete “ butonuna tıklıyoruz ve birkaç dakika içerisinde tüm tweetler siliniyor.

Tweet silme işlemi bu kadar. Tweetleri sildikten sonra Twitter hesabınızın güvenliğini sağlamak adına işlemin başında verdiğimiz erişim iznini Twitter > Ayarlar > Uygulamalar sayfasına giderek kaldırıyoruz.

Twitter’da tek seferde toplu bir şekilde tweet silmek için farklı internet siteleri de yer almaktadır. Bu internet sitelerinden en popüler olanlar ise Deleteallmytweets.com ( tek seferde maksimum 1000 adet tweet silmeye izin veriyor ), Tweetdeleter.com ve TwitWipe.com adresleridir. Bu adreslerde Twitter üzerinden gönderdiğiniz tweetleri silebildiğiniz gibi aşağıdaki işlemleri de yapabilirsiniz.

1. Gerçekleştirdiğiniz ReTweet işlemleri
2. Favorileriniz
3. Takip Ettiğiniz Kişiler
4. Takipçileriniz

Bu yukarıda yer alan 4 maddeyi de yukarıdaki internet sitelerinden toplu tweet silme işlemi gibi silebilir, sıfır bir Twitter hesabına sahip olabilirsiniz. Sadece birkaç dakika sürecek olan bu temizlik işlemlerinden sonra ister Twitter hesabınızı kapatabilir, isterseniz yeni bir başlangıç yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here