AndroidFotoğraf MakineleriMobil İşletim SistemleriTeknoloji Dünyası

Telefonda Fotoğraf Birleştirme Kolaj Nasıl Yapılır?

 

 

Artık hayatımızın vazgeçilmezleri olan akıllı telefonlar hemen hemen her konuda başyardımcımız konumuna girdi. Hayatımızı kolaylaştıran uygulamaların yanı sıra iletişim, haber alma gibi özelliklerinin yanı sıra mutlu ve önemli anlarımızı kayıt altına aldığımız kamera özelliği ile de vazgeçilmezimiz haline geldi.

 

Var olduğu günden bu yana anı kayıt altına alma gibi bir özelliği olan insanoğlu, daha ilk zamanlarda ilkel çizgilerle resimlerini mağara duvarlarına çizme yoluna gitmiştir. Neyse ki günümüzde o kadar uğraşmaya gerek kalmadan elimizin altındaki akıllı cep telefonları sayesinde bir tuşla anı yakalayabilme imkanına sahibiz.

Hayatımızın her anını kayıt altına alıyoruz. Yemek yaparken, yemek yerken, tarihi bir mekanı gezerken, dersteyken, denizdeyken. Kısacası hemen hemen her anımızı kayıt altına aldığımız bu günlerde insanoğlunun yeni bir ihtiyacı daha meydana geldi. Kolaj denilen yöntemle birden fazla resmi bir araya getirerek kompozisyon şeklinde paylaşma ve saklama yöntemi ile fotoğrafçılık farklı bir boyuta taşındı. Peki hayatımızın her anında yanımızda bulundurduğumuz telefonda fotoğraf birleştirme kolaj nasıl yapılır? İşte bu yazımız da kolaj hakkında bir kaç fikir paylaşacağız.

 

KOLAJ YÖNTEMLERİ

 

Eğer bilgisayardan anlamıyorsan ya da bilgisayar ile uğraşmak istemiyorsanız şanslısınız. Bu konuda play store içerisinde bulunan uygulamalar sayesinde sizler de rahatlıkla kolaj yapabilirsiniz. İşte size popüler olan birkaç kolaj programı.

 

1-Photo Grid- Kolaj Uygulaması

 

Ücretsiz olarak sunulan bu program en çok tercih edilen uygulamalar arasında. Kolay bir şekilde kolaj yapabileceğiniz bu uygulama ücretsiz olarak sunulmaktadır.

 

2-Foto Kolaj Editörü – Collage

 

Ücretsiz olarak sunulan bu program sayesinde size verilen temaları kullanarak seçtiğiniz fotoğrafları bir araya getirebilir, seçtiğiniz bu resimleri konumlandırabilir ve birkaç dakika içerisinde fotoğraflarınızı kolaj haline getirebilirsiniz. Ayrıca resimlerinize efektler ekleyerek daha şirin hale getirebilirsiniz.

 

3-Telefonunuzun Kendi Fotoğraf Düzenleyicisi

 

Ben bir program indirmek istemiyorum diyenler içinse telefonlarınızın içerisinde bulunan fotoğraf düzenleme bölümündeki kolaj seçeneği ile de kolaj uygulaması yapabilmeniz mümkün.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı