İş İlanları

Sebze ve meyveleri kışa saklama işi

Sebze ve meyveleri kışa saklama işi

Yazın Yatırım Yapın, Kışın Kazanın
Yaz aylarının verimliliğini kara dönüştürmek için her zaman yaptığınız şeylerden biri olan sebze ve meyveleri kışa saklama işini kullanabilirsiniz. Son zamanlarda organik ürünlerin fazlası ile talep edilmesi yeni bir Pazar oluşmasını sağladı. Bu pazarda donmuş, konserve veya özel yetiştirilen taze ürünler yer alıyor. Bayanların genel alışkanlığı olan yaz aylarında düşük fiyatlar ile alınan organik ürünleri donduruculara atarak kış aylarında kullanmaları kazanç haline dönüşebiliyor.Özellikle hamilelerin aş ermesi kış aylarında bulunması zor olan erik,çilek,kiraz,armut,üzüm gibi meyveleri yaz aylarında vakumlayarak kışın satmak oldukça karlı bir iş kolu olacaktır.
Sayısız sebze ve meyve en taze olduğu zamanlarda genel olarak vakumlu veya buzdolabı poşeti denilen poşetlerde dondurucuya atılıyor. Kimi sebze çiğ olarak konulur iken, kimisi de hafif kavruluyor. Bu yöntem farklılığı kişilere ve yörelere göre değişiyor. Ancak işin ticaret yanına gelince sanal pazar ortamlarında bulundukları ildeki kadınlara organik donmuş ürünlerin satışı ortaya çıkıyor. Kilo hesabı satılan bu ürünler elbette ki maliyetinin üzerine kar eklenerek satılıyor. Bu sayede hem alan kişi kışın ortasında taze ürün tüketmiş oluyor, hem de satan kişi ufakta olsa bir ticaret yapmış ve kazanç elde etmiş oluyor.

Bir sonra ki yazımızda vakumlama işini detaylarıyla anlatmaya çalışacağız,daha önce benzer meyve ve sebzeleri kışın veya yazın satma işini yapanlar buradan yorum yap kısmından ilan verebilir ve mevsimde yetişmeyen ürünlerini buradan pazarlayabilirler-Lütfen ilanlarımızda mevsimde bulunmayan meyve ve sebzenin adını ve iletilişim numaralarımızı vermeyi unutmayalım.

yaş-kurum-meyve-sebze-vakumlama-işi

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı