Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?
Bugün kadın ve erkek olmak üzere hemen herkesin ortak problemi olan saç dökülmesi, çoğu zaman düzensiz beslenme, aşırı stresli yaşam şekli, şok diyet uygulamaları, doğum, kronik hastalıklar ve saç yapısına uygun olmayan kozmetik ürünler gibi çeşitli nedenler olarak bilinmektedir. Dolayısıyla bu noktada Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Sorusundan önce saçın neden döküldüğünü bilmek ve ona göre çözüm yolu aramak çok daha mantıklı olacaktır. Ancak genel anlamda saç dökülmesini ele alırsak, aşağıda vereceğimiz bazı uygulamaları düzenli şekilde yaparsanız, saç dökülmesinin yüksek ölçüde azaldığına şahit olabilirsiniz.
Lavanta Kürü; 3 su bardağı kanar suya 1 tatlı kaşığı lavanta atılır ve kısık ateşte ortalama 5 dakika kadar demlenmesi sağlanır. Ardından temiz olan saç ılınıp süzülmüş olan lavanta suyu ile iyice ıslatılır ve 30 dakika kadar bekletildikten sonra durulanarak kendi halinde kurumaya bırakılır. Haftada 2 defa olmak kaydıyla 2 ay boyunca bu uygulamaya devam ederseniz, saçlarınızdaki dökülme ciddi oranda duracaktır.
Çörek Otu Yağı; içeriğinde pek çok vitamini barındırdığı gibi saç köklerini canlandıran bileşenlere de sahip olmasından ötürü, saç dökülmesine karşın kullanılacak mucizevi bir ürün olduğu söylenebilir. Hafta da 2-3 defa saç diplerine masaj yapılabilir, aynı zamanda çörek otu yenerek de saç dökülmesi engellenebilir.
Nane Yağı; saç köklerini güçlendirme, saç derisine ferahlık kazandırma ve saçların gürleşmesini sağlamak gibi pek çok özelliği bulunan bu ürün, kullanımı tercih edildiğinde badem yağı veya zeytinyağı ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Tek başına kullanımı bilirkişiler tarafından önerilmemektedir.
Bunların yanı sıra aloe vera, biberiye, dulavraotu yağı, çayağacı yağı da yine saç köklerini besleyerek canlılık kazandıran ve dökülmesini engelleyen ürünler arasındadır. Bunlara ek olarak Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir? Sorunuza cevap olarak elma, yaban mersini, kuşburnu, arpa, kakao, üzüm çekirdeği ve yeşil çay gibi ürünlerin de içeriğinde barındırdığı antioksidan sayesinde saç köklerini beslediği ve canlandırdığını söyleyebiliriz. Ancak yoğun bir saç dökülmeniz varsa kendi başınıza önlem almak yerine bir uzmana danışarak yol almanız sonuca daha sağlıklı ve kısa sürede varmanızı sağlayacaktır.

181220151022368215941_2.jpg

tempmailo

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here