Bakım-GüzellikNasıl Olmalı

Parfüm Nasıl Seçilir ?

Parfüm Nasıl Seçilir?
Doğru parfümü kullanmak tarz yaratma konusunda oldukça önemlidir. Çevremizdeki kişilere karşı kendimizi ve düşüncelerimizi ifade etmede ilk etkiyi yapacak olan parfümünüzdür. Doğru kokuyu bulmak için elbette öncelikle kendinizi tanımanız, kendi tarzınızı belirlemeniz gerekiyor. Parfümünüzü nasıl olduğu karşınızdaki kişilerin sizin hakkınızda bilgi verecek olan önemli bir etkendir. Aileniz, dostlarınız, eşiniz, iş arkadaşlarınız ve diğer çevrenizdeki herkes size ait olan parfümün tarzınızdan ya da kişiliğinizden çok farklı olmasını olumsuz karşılayabilir. Oturaklı ve sakin bir kişinin kullanacağı parfüm, hareketli ve çalışkan bir kişinin kullanacağı parfümden farklı olmaktadır. Doğru parfüm nasıl seçilir? Bununla ilgili ayrıntılara inelim.

Parfüm-Nasıl-Seçilir
Parfüm Tercihleri ve yeni çıkan kokular

    Tene uygun parfüm seçimi?
Kendine özgü parfümü bulmak için öncelikle kaliteli bir parfümcüye    giderek sizi yansıtacağını düşündüğünüz konular konusunda  parfümcünüzden öneriler isteyebilirsiniz. Doğru parfümü yani doğru  kokuyu bulmak için birkaç parfüm arasında kaldığınızda bunları  denemek için alarak farklı günlerde kullanabilirsiniz. Eğer  parfümcüden istediğiniz birden fazla parfümü birkaç dakikada  deneyerek bulabileceğinizi sanıyorsanız. Bu işlem gerçekten zor olacaktır. Çünkü burnunuz 2. parfümden sonra gereken kadar koku alamayacaktır. Sonraki parfümleri koklayabilmek için yanınıza kahve alarak aralarda kahve koklamanızı tavsiye ederim. Bu sayede parfümün etkisini azaltacak ve diğer parfümün nasıl koktuğunu hissedeceksinizdir.
Sizi Yansıtacak Parfümleri Tercih Edin
Kişiliğinizi yansıtacak bir parfüm seçerken yediklerimizin ve hatta kilomuzun bile önemli olduğunu unutmayın. Bundan önce belirtmemiz gereken konu sigara kullanan kişilerin kullanması gereken parfümlerin daha ağır ve uzun süre kalıcı parfümler olmasıdır. Sigara kullanmıyorsanız, baharatlı yiyecekler tüketmiyorsanız daha hafif parfümler tercih edebilirsiniz. Zayıf kişilerinde kullanması gereken parfümler daha narin kokuları içeren daha hafif parfümlerdir.
Sevdiklerinizden Öneriler Alın
Birkaç koku arasında kararsız kalanlar için yakın arkadaşları, sevdikleri ve akrabalarından öneri alabilir. Parfümcüden 50 ml lik parfümler alarak bu kokulardan hangisinin size ve benliğinize yakışacağını çevrenizdeki insanların fikirlerine göre karar verebilirsiniz. Bazen dışardan birinin sizi yorumlaması daha avantajlı olacak ve karar vermenizde size yardımcı olacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı