Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odaları evimizde en çok kullandığımız odadır. Öyledir ki birçoğumuz zaman zaman uykumuz için bile yatak odasına gitmektense, oturma odasındaki koltuğu açarak ya da yere minder sermek suretiyle oturma odamızdan vazgeçemeyiz.

Sabah kahvaltıları, öğlen yemekleri, 5 çayları, akşam yemekleri, dizi keyifleri ve televizyon karşısına hep Oturma odamızda geçeriz. En güzel Anlarımız orada geçer. Dolayısıyla insan sürekli zaman geçirdiği yerde kendinden izler bırakır. Bırakmalıdır da. Mesela en önemlilerden birisi odanın boyası. İnsan ilk önce boyaya karar verir kendini nasıl mutlu hissediyorsa onu seçer.  Sonra Mobilyalar, halılar, perdeler derken odada kendi dünyasını yansıtır insan. Ben yıllardır kiracıyım, dolayısıyla bazı fikirlerimi evime yansıtamıyorum, ama kendi evimi alır almaz dünyamı yansıtacak bir evim, daha da önemlisi bir oturma odam olacak.

Oturma-Odası-Dekorasyon-2015

 

Biri Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri hakkında bir anket çalışması yapsa eminim çok yaratıcı fikirler çıkacaktır. Mesela günümüzde çiçekli modelli koltuk takımları çok moda. Zaman zaman alışılmışın dışında farklı renkleri bir araya toplamış dekorasyonlarla karşılaşıyoruz. Bu da bize artık insanların dekorasyon yaparken eskiye göre daha cesur olduğunu anlatıyor.

Oturma Odası dediğin öncelikle ferah olacak. Kullanılabilir ev eşyalarından oluşacak. Yani fonksiyonlu olmalı. Aradığını bulmalı insan. Temizliği kolay yapılabilir şekilde seçilmeli eşyalar. Hatta evin birebir ölçüsüne göre alınmasın mesela, böylece zaman zaman yerlerini değiştirip yeni bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Eğer hâlihazırda bir ısıtma sisteminiz yoksa oturma odanıza çok yakışacak resim panosu şeklinde ısıtıcılar var artık. Bu tarz görsel ve tasarruflu cihazlarda, eski sobaların ağır görüntüsünden sizi kurtaracaktır. Duvarlara çok fazla çivi çakmayı sakın düşünmeyin. Fotoğraf çerçevesi asacak iseniz birkaç tane güzellerinden seçip mümkün olduğunca duvarları sade bırakmalısınız. Yani az ve öz olmalı. Bir tv, güzel bir duvar saati ve bir tablo bence yeterli olacaktır.

Evdeki eşyaların uyumu sizin yaratıcılık anlayışınızla buluşmalı, Mobilyalar, raflar, saklama kutuları, mumlar kullanabilirsiniz ve bunları yerleştirirken faklı yerlerden örneklerde alabilirsiniz. İnternet sitelerinden, Sevdiğiniz tv dizisini izlerken geçen bir sahneden, dergilerden vb. hiç fark etmez. Odanın Dekorasyonu Siz Mutlu olmaya başladıysanız tamamlanmış sayılır. Hiç Çekinmeden Korkmadan güzelleştirin odanızı. Kullanışlı, Ferah ve içinde mutlu edeceğiniz oturma odaları sizinle olsun…Bir sonra ki yazımızda 2015 mutfak dekorasyon fikirleriyle devam edeceğiz

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here