Windows 7, 8 yavaş yavaş demode olup yerini Windows 10 almaya başladı. Beraberinde birçok yeniliği getiren İşletim sistemi Windows 10 bundan öncekilerden daha bir kolay ve sizi bilgisayarınızla baş başa özel kılıyor.  Microsoft 10 şifre değiştirme bu sebeple sadece size ait olmasını düşündüğünüz bilgisayarınızda oturum açabilmek için bir parola ve bir pin ya da bir fotoğraf ekleyebilirsiniz.

Bu işlemler arasında geçiş oldukça basittir. Windows 10 işletim sisteminde önce şifre tabanlı bir oturum açma ekranı bulunmakta idi. Oysa Windows 10 kullanıcılar için daha güvenli bir sistem düşünmüş ve Pin numarası ile birlikte resim parolası da ekleyip oturum açma bölümü oluşturmuş.

Microsoft daha ileri seviyeye götürerek e-posta ile bilgisayarda oturum açma özelliği eklemiş Microsoft 10 şifre değiştirme özelliği de ekleyerek size daha kullanılabilir bir bilgisayar hazırlamış.

Windows Phone şifre nasıl değiştirilir

Önce başlat menüsüne tıkla, ayarlar bölümüne gir, hesaplar seçeneğine tıklayıp, seçenekler bölümüne giriş yap. Şifre başlığının altındaki değiştir düğmesine tıklayın.

Bu kadar basit. 5 adımda şifre değiştirme işlemleri tamamlanmış olacaktır. Kısa bir süre içerisinde şifre işlemleriniz değiştirilmiş olacak ve güvenli bir bilgisayarınız olacak. Sizin kendinize özgü bilgisayarınıza başkaları erişemeyecek ve içindeki özel dosyalarınız bilgileriniz başkaları tarafından okunamayacaktır. Windows 10 kullanıcıları bu ayrıcalıkla daha özel olacaktır. Microsoft 10 şifre değiştirme sandığınızdan daha da kolaydır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here