İos işletim sistemi

Kredi Kartsız Amerika App Store Hesabı Açma

Bilişim çağının bir gereği olarak, kullanıcıların vazgeçilmezlerinin başında App Store gelmektedir. Günümüzde online hizmetler oldukça tercih edilir hale gelmiştir. Online hizmetler hızlı akan yaşamda, zaman darlığı sorununa çözüm olanağı getirmektedir. App Store da online mağaza özelliği ile hızlı çözümlerden birtanesidir. Ücretli ve ücretsiz oyunların indirilebildiği App Store, kullanıcıların olmazsa olmazıdır.

 

Apple tarafından tasarlanan bu mağaza, iTunes Store üzerinden çalışmaktadır. İlk kez iPhone 3 ile kullanıma açılan online mağaza, iPod Touch, iPod ve iPhone kullanıcılarına özel olarak tasarlanmıştır. Ancak kullanıcıların canını sıkan bir nokta vardır. OS platformu ile çıkış yapan oyunlar ilk zamanlar Türkiye App Store’da yerini alamıyor. Bu durum Amerika App Store’un değerini arttırmaktadır. Amerika ve Kanada gibi ülkelerde çıkış yapan oyunların Türkiye’ye ulaşması biraz zaman alabiliyor. Ya da söz konusu oyunların yüklenebilmesi için kredi kartına ihtiyaç duyuluyor. Bu durum kullanıcıların tedirgin olduğu noktalardan biri olarak ön plandadır.

 

Oyunların Türkiye’ye Gelmesini Beklemeye Son

 

Kredi kartsız hesap için mevcut hesaptan çıkış yapılması gerekmektedir. Mevcut hesaptan çıkmak için; Ayarlar, iTunes, App Store, App Kimliği, Çıkış yap seçenekleri izlenmelidir. Bu işlemin sonrasında yeni bir Apple kimliği yaratılmalıdır. Hesap açılırken ülke seçeneklerinden Amerika hesabı seçilmelidir. Hizmet şartları kabul edildikten sonra ise, yeni hesap için gerekli e-posta adresi, şifre ve güvenlik bilgileri girilmelidir.

 

Billing Information alanı ekrana geldikten sonra, kredi kartsız telep aşamasına geçilmektedir. Kredi kartsız talep için unutulmaması gereken nokta “None” başlığının tercih edilmesidir. Devamında ise herhangi bir yurtdışı adresini girmek yeterli olmaktadır. Böylece kredi kartına gerek kalmadan Amerika App Store hesabı açılmış sayılır. Kullanıcılar, Kanada veya Amerika’da çıkan oyunların Türkiye’ye gelmesini beklemek derdinden bu şekilde kurtulmuş olmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı