Bakım-Güzellik

Kalıcı bronzluk nasıl sağlanır ?

 Kalıcı bronzluk nasıl sağlanır ?

Her yıl olduğu gibi çoğumuz bu kısa tatilde mümkün olan en kısa sürede bronzlaşmak istiyor aman dikkat ! çabuk bronzlaşmak, uzun süre güneş altında kalmak çok tehlikelidir.Uzmanlar güneş ışığı altında 2 saatten fazla kalınmamasını öneriyor.Peki bu bronzluk nasıl sağlanacak? bronzlaşmak için hangi kremleri kullanmalıyız? kalıcı bronzlaşmak nasıl oluyor?Bu yazımızda kısa kısa bu soruların cevaplarını araştıracağız.

1 Hafta tatil süresi işlerimiz yoğun,yoğun bir ay sonu kısa bir tatil ve bronzlaşmak önemli,öncelikle sabah 10 öğlen 13:00 saatleri arası öncelikli tercihimiz olacak daha sonra 2 saatlik aradan sonra en fazla 45 dk daha güneş altında kalmalı ve bu sürede sık sık duş almalıyız unutmamalı ki deniz suyu cildinizde ciddi lekeler bırakabilir.

Bronzlaşmak için kullanacağımız güneş yağımızda anti-aging özelliğinin olmasına dikkat edelim.Kalıcı bronzlaşma yani uzun süre bronz kalabilmek ve soyulmadan etkisini uzun süre koruyacağımız bronzlaşma için,kullanacağımız güneş yağı veya güneş kremleri içerisinde havuç,kakao,üzüm,ceviz gibi organik ürünlerin kullanıldığı güneş kremlerini tercih etmeliyiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı