İnternet

İyi Bir Hacker Olabilmek İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerek?

İyi Bir Hacker Olabilmek İçin Hangi Özelliklere Sahip Olmak Gerek?

Bilgisayar başında zaman geçiren kişilerin yazılımcı olmak istedikleri hepimizin malumudur. Bu kişiler yazılımcı olmanın yanı sıra aslında genel olarak Hacker olmak isterler ama bir suç unsuru içerdiğini düşündükleri için dile getiremezler. Hacker olmak kesinlikle bir suç işlemeyi gerektirir, başkalarının bilgisayarına izinsiz bağlanmak bile suçtur ancak burada kişinin niyeti önemli olmaktadır. Yani Hackerlik sayesinde edindiği bilgileri ne amaçla kullandığına göre bu işin suç olma eğilimi değişmektedir. İyi bir Hacker olabilmek için hangi özelliklere sahip olmak gerek konusunda kısa bir araştırma yaptık.

Programların Dilleri

Hackerler her programın ya da her sitenin dilinden anlayabilen kişilerdir. Bunu da birçok programlama dilini ileri seviyede bilmeleri sayesinde yaparlar. Her şeyden önce programı yazan ekip gibi düşünmesi ve sistemin açıklarının neler olduğunu düşünmesi gerekmektedir. Buna göre çeşitli uygulamalarla program açıklarından sistemlere sızarak hemen hemen tüm bilgilere vakıf olabilirler. Yani bir Hacker olmak istiyorsanız kesinlikle birden çok programlama dilini ana dilinizden daha iyi bilmeniz gerekmektedir.

Zaman Tüketmek

Hackerler hem hızlı olmak hem de hemen hemen tüm bilgilere sahip olmak zorundadırlar. Hızlı olmak için daktilo kurslarına gidip klavye kullanımını hızlandıran Hackerler bile vardır. Bu hız sayesinde bazen ciddi zamanlar kazanırlar. Bununla beraber bir Hacker olmak niyetindeyseniz öncelikli olarak çok araştırma yapmanız gerekir. Türkçe forumlarda konu ile ilgili detaylı bilgi bulmak her zaman kolay değildir. Bu nedenle İngilizce forumlarda arama yapmak ve yeni gelişmeleri sürekli takip etmek günlük hayatınızın vazgeçilmezi olmalıdır.

İyi bir Hacker olabilmek için hangi özelliklere sahip olmak gerek konusunda aslında tek bir özellik yeterlidir. Etik olmak. Kişi edindiği bilgileri etik kuralları çevresinde kullanırsa gerçek bir Hacker olmuş olur.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı