Cep telefonu haberleriGenelGSM Dünyası

IPhone 8 Özellikleri

Teknoloji devi APPLE son model akıllı cep telefonu IPhone 8 ile piyasayı kasıp kavuruyor. Onlarca farklı yenilikle teknoloji tutkunlarının karşısına çıkan yeni iPhone 8 i birlikte tanıyalım. Öncelikle IPhone 8 neredeyse tamamı camdan bir gövde tasarımı ile şık ve zarif bir görünüm elde etmiş. Son yılların en popüler uygulaması selfie çılgınlığını teknolojik bir fırsata dönüştüren APPLE akıllı cep telefonlarında kamera sistemlerini bir hayli geliştirmiş görünüyor. Bir akıllı cep telefonundan çok daha öte profesyonel video ve fotoğraf stüdyosu kalitesinde görüntü çekimine imkan tanıyan retina HD ekranların kullanıldığı 5.5 ve 4.7 inç ekranları ile göz dolduruyor. Hangi yönden bakılırsa bakılsın çok daha iyi bir görülebilen çift etki alanlı piksel ekranı ile yeni IPhone 8 ülkemizde oldukça yeni ve henüz raflardaki yerini almadı.Cep Telefonunda Uzay Teknolojisi

Uzay teknolojisinin kullanıldığı bir alüminyum şeride sahip IPhone 8 altın ve gümüş renk seçeneklerinin olduğu estetik görünümü ile büyülüyor. Toza ve suya dayanıklı bir şekilde tasarlanan akıllı cep telefonu her türlü iklim koşulunda kullanılmaya uygun geliştirildi. Kablosuz şarj teknikleri ile sürekli kaybedilen ve kabloları nedeniyle görüntü kirliliği yaratan eski tip şarj sistemlerinin unutulmasına yarayacak bu teknoloji çok konuşulacak gibi görünüyor. 3D Touch özelliği ile parlak ve net bir görüntü kalitesinin yakalandığı IPhone 8 ortamda bulunan ışığa otomatik olarak uyum sağlıyor ve oldukça yüksek kalitede görüntü alabiliyor.

Kameralar Artık Çok Daha Özel

12 MP Kamera ve renk filtresinin aktif olarak çalıştığı IPhone 8 video ve fotoğraflarda optik görüntü stabilizasyonuna sahip. Aynı zamanda optik yakınlaştırma seçeneklerinin sunulduğu yeni akıllı cep telefonu neredeyse büyük bir kameradan bekleneni yerine getiriyor. A11 dört çekirdekli işlemcisi sayesinde çok daha hızlı bir teknolojinin varlığını işaret eden IPhone 8 diğer APPLE serisine göre %25 daha hızlı. Teknoloji tutkunları için daha birçok yeniliği getiren IPhone 8 fiyatı henüz tam olarak netleşmede ekim ayından itibaren teknoloji marketlerde daha sık görmeye başlayacağımız yeni telefon şimdiden birçok kişinin hayalini süslüyor.

IPhone 8 Ve IPhone X İle Birlikte Tanıtılmıştı

Bunun yanı sıra IPhone X için start veren APPLE bu telefon için belirli bir tarih vermekten kaçınıyor. 30 dakika gibi kısa bir sürede %50 net sarj depolaması ve önemli ölçüde güç tasarrufu sağlayan sistemlerin varlığı IPhone serisi telefonları ayrıcalıklı cihazlar kategorisinde değerlendirilmesine neden oluyor. Ayrıca şirketin özel sipariş verilmesi durumunda telefonlarda 24K altın ve çeşitli mücevherler ile kaplanması artık cep telefonlarının mobil bir cihazdan yüksek ekonomik değere sahip teknoloji devrinin başladığını gösteriyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı