Hayatın vazgeçilmezi olan akıllı telefonlar için özel olarak kodlanmış yazılımlara mobil uygulamalar denilmektedir. Mobil sitelerle, mobil uygulamaları karıştırmak büyük bir hata olur. Çünkü; mobil uygulamalar nedir, sorusuna göre değişkenlik kullanılacak cihaza göre kodlanmıştır.

 

Bir çok farklı seçenek sunan mobil uygulamalar, insan hayatına büyük kolaylıklar sağlamaktadır. İçinde bulunduğumuz bilişim çağının bir gereği olarak uygulamalara boğulmuş bir hayat yaşamaktayız. Hayatı kolaylaştıran belli başlı uygulamalar ise şu şekildedir;

 

– Tiny Flashlight: El feneri

 

– CIAmedia: Önemli bir sorun olan bilinmeyen numara sorununu çözerek çok büyük kolaylık sağlar. Bilinmeyen numaralarda gelen aramalarda isimler belli olur.

 

– PONS Online Sözlüğü: 13 farklı dilde kelime barındıran geniş kapsamlı bir sözlüktür. Bunun yanında kısa metin çevirisi de yapmaktadır.

– Google Drive: İstenildiği zaman Word, power pointle çalışma yapılabilir.

– Camera MX: Sunduğu efekt seçenekleri ile eğlenceli kayıtlar oluşturulmasını sağlar.

– Music Volume EQ: Yüksek seste müzik dinlemek günümüzde hemen hemen herkesin sahip olduğu bir alışkanlıktır. Bu uygulamanın önemi buradan gelmektedir. Ses kalitesi bir hayli arttırır.

 

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here