Genel

Göz Kalemi Sürme Teknikleri

Göz makyajının olmazsa olmaz adımlarından biri göz kalemidir. Göz kalemi, gözün çeşitli bölgelerine sürülmektedir. Hepsinin de bazı teknikleri vardır ki bu teknikler göz kalemini daha kolay bir şekilde kullanmaya yarar. Örneğin gözün iç ve üst bölgesine kalem uygulamak için gözün kaşın alt tarafından çekilmesi bu işlemi kolaylaştıracaktır. Veya gözün iç ve alt bölgesindeki uygulama için de tam olarak elmacık kemiğinin üstünden üç veya dört parmağı kullanarak çekmek bu işlemi kolaylaştıracaktır. Ayrıca göz kalemi tercihlerine değinecek olursak, gözü küçük bireyler gözlerinin iç ve alt bölgesine koyu renkte kalem uygulamamalıdırlar. Çünkü buraya sürülen koyu renkteki kalemler gözün daha küçük görünmesine neden olur, bu nedenle gözün bu bölgesine sürülen kalemlerin mümkün olduğunca ten rengine yakın renkteki kalemler olmasına dikkat edilmelidir.

Öte yandan alışveriş sırasında kaş kalemi ve göz kalemi neredeyse aynı görünümde oldukları için birbirlerine karıştırılmaktadır. Oysaki göz kalemleri kaş kalemlerine göre göze zarar vermeyecek şekilde daha yumuşak yapıdadır. Bunların yanı sıra göz kalemlerinin en yaygın kullanımı göz kapağında eyeliner olarak kullanmaktır.

 

Eyeliner birçok kadının sürmekte en çok zorlandığı makyaj ürünüdür. Göz kalemleri uçlarının daha kullanışlı olması nedeniyle bu işlemi kolaylaştırmaktadır. Göz kalemi ile eyeliner uygulamasının ilk ve en önemli tekniği ise gözü yana doğru çekmeden uygulamaktır. Çünkü göz yana doğru çekildiği zaman hem bu çevredeki deriye zarar verilir hem de deri bırakıldığı zaman formunu değiştireceği için kalem uygulaması bozulur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı