Web site sahiplerinin genel sorunudur hızlı index alamama problemi webmaster ve blog sitelerinde bir çok alternatif mevcut ping ve imleme gibi yöntemlerle index süresini en aza indirmek, fakat son dönemde bu yöntemler pek işe yaramamaktadır.

Google her sene çıkarmakta olduğu algoritmalar ile son yıllarda web sitelerin google’da yükselmesi adeta işkence haline dönüşmüş durumda. Özellikle yılın son aylarında web sitelerinde ziyaretçi sayısının azalması gibi problemler sıklıkla görülmekte nedeni çıkacak olan algoritmalardan dolayı web sitelerinde dalgalanmalar görülmektedir.

Kopya içerik ve alıntı içerikler artık tarihe karışıyor google’ın son yıllarda çıkarmış olduğu Google Panda adını verdiği algoritma ile kopya içerik paylaşan web sitelerini bitirmeyi hedefleyen google, web sitelerinde özgün içeriğe şiddetle önem vermektedir. Elbette yok mu ? kopya içerik paylaşan web siteleri evet var fakat Google yapmış olduğu resmi açıklamada arama motorundaki içeriklerin %30‘u kopya içerik yada benzer içeriklere sahip olduğunu duyurmuştu. Google Panda algoritması ile bu tip web sitelerin tespit edildiği sürede cezalandırılacağını vurgulayan google, son yıllarda web sitelerin sandbox ve google bomb gibi cezalandırmalara düştüğü sıklıkla görülmekte bunların arasında masum web siteleri de yok mu elbette var fakat popüler atasözümüzde yer alan tabirle kurunun yanında yaşta yanıyor.

 

google-hizli-ve-aninda-index-alma

 

Hızlı index alma denince akla ilk gelen yöntemler Google gibi getir ve pingleme servisleridir fakat konumuzun bunlarla hiç alakası yok diyebiliriz. Google servisine ait olan bu yöntem ile içeriklerinizi minimum 5 saniye maksimum 2 dakika ile indexleyebilirsiniz.

Hızlı index almak için herhangi web site optimizasyonu gerekmemektedir. Google servisine ait olan bu yöntem programlama ile hiç bir alakası yoktur. Aklınıza kuşkular düşebilir web sitem zarar görür mü ? diye fakat google servisine ait olduğu için gönül rahatlığıyla bu yöntemi kullanabilirsiniz.

Web sitelerinde hızlı index almak için web site sahipleri ciddi paralar harcamakta fakat bunların çoğu hüsranla bitmekte. Elbette web site optimizasyonu yapılarak botların web sitesinde rahat gezinmesi sağlanabilir fakat anında index için kesin çözüm değildir.

Web yönetici araçlarında yer alan Google hızlı index servisi ile vermiş olduğumuz web site adresine bağlanarak aşağıdaki adımları izleyerek hızlı index alabilirsiniz.

 

webmasters-tools-link-ekle

 

 

Yukarıda yer alan adrese bağlanarak URL kısmına içerik adresine yapıştırınız ardından altta yer alan spam ziyaretçi olup olmadığınıza dair resimdeki rakamları kutucuğa giriniz. İstek gönder butonuna tıklayarak hızlı index işlemini başlatınız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here