Ek İş Fırsatları

Gelecekteki Favori Meslekler

 

Bir işten beklentimiz her zaman çok iyi paralar kazanmak olabilir ama bunun yanı sıra işin rahatlığı ve kendini sevdirebilmesi de çok önemlidir. Çok para kazanmak demek, bu işi çok sevdiğimiz anlamına gelmez ama bu da bir faktörtür. İşin maddi boyutunu biraz daha göz önüne alacak olursak;

 

1) Eğlence Parkları: Türkiye’nin birçok yerinde lunaparklar var fakat bir çoğu eğlence parkı diyebileceğimiz kadar büyük değiller. Buna örnek olarak İstanbul’daki Vialand verilebilir. Beş boyutlu sinemalar, su hava ve rüzgar bazlı eğlence aletleri olmak üzere insanlara eğlencenin kapısını sonuna kadar açmaktadır. Üstelik, bu tarz yerlerden franchising bedeli de alınmamaktadır. Sosyal medya hayatın yer yerinde olduğundan Bloggler da çok ünlüdür. Instagram fenomenleri, bloggerlar vb. kişiler bu tarz yerlerde çekim yaparlar.

 

 

 

Örneğin, Duygu Özaslan Vialand’de markası için çekimde. Siz de bu tarz bir eğlence parkının sahibi olursanız, eğlence aletlerinin yanı sıra fotoğraf ve klip çekimlerinden de para kazanabilirsiniz. Oldukça kârlı bir iştir.

 

 

 

 

2) Güzellik Sektörü: Gelişen ekonomiyle birlikte insanlar fiziksel özelliklerine daha da önem vermeye başladılar. Şuan yaptırılan estetik ve kalıcı makyaj gibi operasyonların geçmiş yıllara göre %200 arttığı görülmektedir. “Estetiğe karşıyım.” diyen birçok ünlünün bile artık ufak tefek işlemler yaptırdığı gözlemlenmektedir. Hâl böyle olunca, sizin sermayenizi güzellik ve bakım sektörüne ayırmanız mantıklı olacaktır.

 

 

 

 

3) Çiçek, Çikolata: İkisi birlikte yazılınca aklınızda kız isteme törenleri geldi değil mi? Evet, bakıldığında öyle gibi gözükse de ciceksepeti.com, cicekmarket.com gibi sitelerde bir sürü kategoriye ayrıldığını görebilirsiniz. Bu kaplamalı kek ve çikolatada Bonnyfood ismi de verilmektedir. Kekler, çiçekler; doğum günleri, özür dileme vb. gibi kategorilerde standardize edilmiş. Amacınıza yönelik bir şekilde girip oralardan tek tıkla işlerinizi hallediyorsunuz ve kargocunuz bu çiçekleri adrese bizzat teslim ediyor. Artık kimsenin çiçekçilere gidip, çiçek seçip, bir de onu elden vereceği kişiye götürüp teslim etmenin her zaman mümkün olmadığını biliyoruz. Bu yüzden, bu tarz bir site kurup işletmek fayda sağlayacaktır.

 

 

 

 

4) Kurumsal Emlakçılık: Konut sektörünün hızlı bir gelişim içerisine girmesiyle gayrimenkul danışmanlığı yapan şirketlere çok sık rastlanmaktadır. Gayrimenkul danışmanlığı, hem profesyonel anlamda danışmanlık hizmeti verirken hem de gayrimenkul kiralama ve satışı hizmetlerini bir arada bizlere sunan fazlaca kapsamlı bir iş alanıdır. Bu anlamda pek çok kurumsal şirket bayilik ağlarını büyütüp, koalisyon kurmaktadır. Gelecekte bu profesyonelliği daha fazla göreceğimizin garantisi verilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı