Erkeğin makyajı saçlarıdır‘ sözü saçın, imajınız üzerindeki etkisinin önemini en güzel şekilde açıklamaktadır. Diğer yandan egzama ve saç dökülmesi gibi ciddi sorunlarla karşılaşmamak için saçımıza gereken önemi göstermeli, bakımını doğru yapmalıyız. Bu nedenle ki parlak ve yumuşak saçlara sahip olmak için şampuan markaların rolü büyüktür.

Özellikle yurt dışında kullanılan No-Poo isimli metod, ayda birkaç kez saçın şampuansız yıkanılmasından oluşuyor. İhtiyacınız olan 2 şey var: karbonat ve elma sirkesi. Farklı 2 su bardağının ilkine bir çorba kaşığı karbonat diğerine bir çorba kaşığı elma sirkesi ilave edilir ve karıştırılır. Saçımızı ıslattıktan sonra ilk olarak karbonatlı su ile saçlarımıza masaj yapılır. Ardından su ile saçlarımız durulanır ve bu sefer aynı işlem elma sirkesi ile uygulanır. Bu yöntemle beraber saçlarımız doğal görünümüne kavuşacak ve ilgili problemler (yağlanma, kepeklenme) ortadan kalkacaktır.

1. Sebamed
Eczanelerden ya da kozmetik ürün satışı yapan aktarlardan temin edebileceğiniz bitkisel şampuanlardan sebamed, listemizin başında yer alıyor. Kullanıcıların geri dönüş (feedback) oranlarına göre sebamed, memnuniyeti en yüksek markadır.

2. Otacı
Dermatologlar tarafından özellikle bitkisel özlü şampuanlar tavsiye edilmektedir. Çeşitli kimyasallar içeren diğer şampuanlar deterjan kategorisi altında incelenir. Defneli zeytinyağı, sarımsak, badem yağı ve ısırgan özü gibi doğal bileşenler içeren bu şampuanlar uzmanlar tarafından önerilmektedir. Bu alanda deneyimli bir firma olan Otacı’nın ürünlerini rahatlıkla kullanabilirsiniz.

3. Organicum
Kuru, bakımsız ve ince telli saçlar için Organicum markasının ürünleri tavsiye edilmektedir.

ilgim.org ekibi olarak bitkisel olmayan şampuanların sıralamasını ise Pantene, Dove, Elidor, Elseve şeklinde yapabiliriz.

bitkisel şampuan markaları, en iyi şampuan, şampuan tavsiyesi

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here