Ticaret artık sanal ortama taşınınca herkes para kazanmak için e-ticaret siteleri açmaya başladı. Son dönemde sanal ticaret oldukça gelişmiş durumdadır. Biraz daha büyük firmaların da sanal ticaret yapma düşüncesi ağır basmış. Herkes de ticaret alanı kurarak daha çok ürün satma gayreti içine düşmüştür. Sanal mağaza açmak ya da iyi ticaret sitesi yapmak, düşündüğünüz kadar zor değil. E-ticaret sitesi nasıl açılır diye merak ediyorsanız sizlere kısaca izah edelim.

Sanal mağaza açmak için bir kaç farklı yöntem mevcuttur. Birincisi hazır sistem satılan e-ticaret sitelerinden satın alıp ürün satışına başlayabilirsiniz. İkincisi kendinize özgü özel bir sistem yaptırarak farkınızı ortaya koyup mükemmel bir e-ticaret sitesi kurabilirsiniz. Ancak site kurmak sorun değil önemli olan sitenin devamlılığı sistematik olması ve ürün ağının güncel tutulmasıdır. Uygun bütçe ile açılabilecek e-ticaret siteleri mevcuttur.

E-ticaret sitelerinin en önemli yanı ürünleri ister kendi deponuzda saklayabilirsiniz, isterseniz tedarikçi firmalarla anlaşarak sattığınız pazarladığınız miktarı doğrudan sipariş veren kişiye tedarikçiden gönderebilirsiniz. Günümüzde en çok kullanılan yöntemlerden biri budur. Yani sizin sitenizden sipariş veren birisi almak istediği ürünü sizin depolarınızda bulundurmak zorunda değilsiniz. Siz verilen siparişi anlaştığınız tedarikçi firma ile görüşerek anlaşarak doğrudan aynı sistemde görülür. Onlar tarafından üreticiye ulaştırılması gerekmektedir. Siz sadece aradaki fiyat farkını kar olarak kasanızda görürsünüz.

Örneğin bir bulaşık makinesi siparişi aldığınız diyelim. Siz bulaşık makinasını kendi deponuzda bulundurmak zorunda değilsiniz. İlk markasının yaptığı tedarik sayesinde aramızdaki anlaştığınız fiyatın üstünde sattığını her rakam sizin için komisyon olarak yansır. Siz satılan çamaşır makinasını üretici firmadan doğrudan müşteriye gönderilmesini talep edersiniz. Onlar da aynı şekilde siparişi müşteriye ulaştırır. Siz daha öncesinden anlaştığımız rakamın üstündeki sattığınız fark sizin geliriniz olarak size yansır. E-ticaret sitelerinde müşteri temsilcisi bulundurmak büyük avantaj sağlar.

tempmailo

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here