AndroidGSM Dünyası

Cep Telefonunda Konuşmalar Nasıl Kaydedilir?

 İnsanlar yaptıkları konuşmaları bazen kaydetmek ister. Özellikle faturalı olması amacıyla ya da yaptıkları ikili görüşmelerde tehdit içeren konuşmalar delil amaçlı kullanmak istediği zaman cep telefonlarında yapılan görüşmeleri sesli kayıt yapmak için iyi bir fırsat olduğunu düşünürler. Cep Telefonunda Konuşmalar Nasıl Kaydedilir? bilmiyorsanız sizlere kısaca anlatmaya çalışacağız.
Telefonda konuşurken biriyle yaptığınız konuşmaları kaydetmek için arama kayıt edici özelliğini bulunması gerekmektedir. Eğer bu özellik yoksa Google Play’den ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Telefonunuzda yaptığınız görüşmeleri kayıt edici özelliği olup olmadığını anlamak için tanıdığınız bir arkadaşınızı arayın ve daha sonra kişinin telefonu açmasını bekle. Karşıdaki kişi telefonu açtıktan sonra konuşma sırasında Menü tuşuna basınız. Telefonunuzun menü tuşun  ortasındaki tuşun sol tarafında bulunan seçenekler kısmına dokunup açılan pencerede aramayı kaydet bölümünü tıklayınız.
Böylece ekranda ses kaydının alındığını belirten bir işaret görünecektir. Bu işareti gördüğünüz zaman karşı tarafta yaptığınız görüşmelerin kaydedildiğini anlayabilirsiniz. Eğer konuşma esnasında Telefonun sol alt tarafında yer alan menü tuşunda konuşmayı kaydet bölümü yoksa telefonunuzun bu özelliğe sahip olması için Google Play’den bu uygulamanın indirilmesi gerekmektedir. Daha sonra yaptığınız bu kaydı dinlemek için telefon belleğine girerek telefon rekor bölümünü toplamalısınız. Eğer telefonunuzda bu özellik yoksa uygulamalar bölümünden automatic Call Recorder uygulamasını indirmemiz gerekir.
Otomatik Call Recorder uygulaması nasıl kullanılır? Telefonunuzda yaptığınız konuşmaları kaydeden bu özellik yoksa Google’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu uygulama oldukça kolay olduğu kadar kullanışlı olduğunu söyleyebiliriz. Google Play’e giriş yaparak otomatik Call Recorder yazdığınız zaman uygulama hemen karşınıza çıkacak. Uygulamayı indirdikten sonra çalıştır butonuna tıklayıp aktif edebilirsiniz. Çok önemsiz gibi görünen bu uygulama aslında bazı durumlarda insanların önemli bir kanıt teşkil ettiğini verilmesi gerekir. Sizleri rahatsız eden herhangi birisini savcılığa suç duyurusunda bulunmak için bu kaydı kullanırsınız ya da savcılığa başvurmadan önce karşı tarafı sizi rahatsız etmemesi için uyarıcı mahiyette hatırlatma yapabilirsiniz. Telefonda konuşalım konuşmaları kaydetmek bizleri büyük bir sıkıntıdan böyle işte korumuş olur.
Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı