KadıncaModa

Blazer Ceket Modelleri

Hem kadın hem de erkek giyiminde önemli bir yere sahip olan blazer ceket, spor giyim tarzında da klasik giyim tarzında da tercih edilebilir. Moda dünyasında kurtarıcı parça ya da joker olarak bilinen blazer ceket, gardıroplarda mutlaka bulunması gereken bir parçadır. Blazer ceket dendiği zaman aklınıza yuvarlak kesimli, spor tarza yakın, modern bir ceket görüntüsü gelmelidir.

Blazer Ceket Modelleri:


1. Klasik
Siyah ya da beyaz renk tercih edilen, birden fazla düğmesi olan klasik ceketlere benzeyen blazer ceket modelidir. İş yemeğinde, işyerinde, düğünlerde, toplantılarda ve daha birçok yerde tercih edilebilir.

 1. Tek Düğmeli
  En çok tercih edilen ve sevilen model olan tek düğmeli blazer ceketin, dik omuzlu, kolları uzun, dar kesim ve şanel boy olanı kişiyi son derece şık, enerjik ve modern göstermektedir.
 2. Manşetleri Düğmeli
  Yaka kısmı klasik model ile aynı olan, ilik düğmelerine ek olarak yan kısımlarında da düğmeleri olan dar kesimli blazer ceket modelidir. Spor kıyafetleriniz ile tercih edebilirsiniz.
 3. Baskılı
  Klasik ya da tek renk ceket modellerinin aksine çiçekli, desenli ve baskılı rengarenk blazer ceket modelidir. Düz renkte tercih ettiğiniz kıyafetleriniz ile kombinlemeniz gerekir.
 4. Denizci
  Lacivert ve beyaz çizgili renklerden oluşan, yanları manşetli, düğmeli şık bir blazer ceket modelidir. Özellikle beyaz ve spor kıyafetler ile kombilemeniz gerekir.

Blazer Ceket Nasıl Seçilir?
Blazer ceket alırken fiziğinizi iyi tanımanız gerekir. Ceketin, omuz-bel orantısı, bel yüksekliği, kolların vücuda oranı, kilo durumu gibi fiziksel özelliklerinize uyumlu olması gerekir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı