DiyetSağlık

Ayda 6 Kilo Nasıl Verilir?

Başta bayanlar olmak üzere fazla kilolara sahip her birey, kilo vermek adına birtakım yollara başvurmaktadır. Gerek spor salonları, gerekse diyetisyen kapıları aşındırılarak verilen onca çaba bazen sonuç vermemektedir. Şimdi vereceğim formül ise kilo vermek isteyenlere yardım olacak etkili yollardan biridir. Özellikle ayda 6 kilo nasıl verilir? sorusuna sahipseniz ve etkili bir çözüm arıyorsanız bu formül tam sizlere göre!

 

İlk olarak şunu bilmek gerekir ki tüm diyetlerin olmaz olmazı su tüketimi, bu formülün başında gelmektedir. Vücut asla susuz bırakılmamalıdır. Bu hatırlatmanın ardından etkili diyet formülüne geçelim. Sabah uyandıktan sonra 1 parça kabuk tarçını ve bir dilim limonu bir bardak sıcak suya ekleyip içerek güne başlamak, diyeti daha etkili bir hale getirecektir.

 

Ardından fazla geciktirilmeden kahvaltı yapılmalı, kahvaltıda 2 dilim çavdar ekmeği ve 1 dilim peynirin yanında istek ölçüsünde domates, salatalık ve biber tüketilmelidir. Kahvaltı sonrası iki saat su ihmal edilmemeli, iki saatin ardından 2 adet kuru kayısı ve 5 adet badem tüketilmelidir.

 

Öğle yemeğinde isteğe göre sebze yemeği veya yoğurt ve salata tercih edilmelidir. Öğle yemeğinden 2 saat sonra bu kez bir elma ve tekrar 5 adet badem yenilmelidir. Ardından 1,5 veya 2 saat sonra açlık hissi bulunursa 2 dilim çavdar ekmeği ile tost yapılarak tüketilmesinde bir zarar yoktur. Akşam yemeğinde ise bol salatayla birlikte ızgara yapılmış tavuk veya balık tercihi, diyet için doğru bir adım olacaktır. Bu arada akşam yemeği en geç 19.30’da yenmelidir. Geciktirilmesi halinde diyet etkisini tam olarak göstermeyecektir

 

Uyumadan evvel 1 kuru kayısı ve 1 bardak şekersiz ıhlamur çayı tüketimi, etkili bir diyet için başvurulabilecek yollardan biridir. Eğer fazla kilolardan şikâyet etmekteyseniz bu formülü uygulayarak ayda 6 kilo verebilirsiniz.

 

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı