Bakım-Güzellik

Arındırıcı Masaj

Masaj detoks cephaneliğinin güçlü silahlarından biridir. Düzenli ve hedefe yönelik uygulama dolaşımı iyileştirir ve adalelerdeki kimyasal birikintileri yok etmeye yardımcı olur.

Çok fazla egzersiz. stres ya da alkol kullanımı ve kötü beslenme alışkanlıkları tahrip edici kimyasal maddelerin adale lifleri arasında kilitlenip kalmasına yol açar: bu ise rahatsızlık verir ve adaleleri tembelleştirir. Bu kimyasalların temizlenmesi ağrıları giderir ve daha iyi tepki gösteren, daha dayanıklı, sağlıklı adaleler oluşturur. Bu masajdaki derinlemesine giden vuruşlar vücut sıvılarını hareketlendirici etki yapar ve aynı zamanda kanın kalbe ve ciğerlere daha çabuk geri dönmesini sağlar. Böylece kan vücutta yeni bir yolculuğa çıkmadan önce kendisine bir oksijen ziyafeti çekebilir. Bir arkadaşınızdan size bu masajı uygulamasını rica ediniz:

1-) Oda sıcaklığında bir miktar masaj yağını ellerinize döküiı (eğer evde yapılmış bir esansiycl yağ karışımı kullanmak istiyorsanız sağdaki reçeteye bakabilirsiniz). Kulaklarınızın yaklaşık 2-3 cm

altından başlayarak ensenizin yanlarındaki adaleleri parmak uçlarınızı kullanarak ovun, boynunuzun yanlarından hafifçe aşağı doğru kayın. Parmak uçları göğüs kemiğinizi göstersin.

2-) Parmaklarınızı yatık bir şekilde göğüs kemiklerinizin üzerine yerleştirin ve göğüs adaleleriniz boyunca köprücük kemiklerinize doğru kaydırın. Ellerinizi geri kaydırıp omuz adalelerinin etrafında ve altında hareket ettirin ve ense köküne doğru sıkıca bastırın. Ensedeki omurgalar boyunca adaleler üzerinde kayarak kafa tasının altına kadar gelin. Birinci ve ikinci adımları beşer kere tekrarlayın.

3-) Bir elinizle arkadaşınızın kolunun üst kısmını tutun, diğer elinizin baş parmağıyla kolunun altını kavrayın. Parmaklarınızı bastırarak yukarıya, omza doğru kaydırın. Omzun etrafında dolaşarak hafifçe koldan aşağı doğru inin. Bunu beş kere yaptıktan sonra öteki kolda tekrarlayın. Sonra bacaklara geçip ellerinizle ayak bileğini kavrayın. Ardından parmaklarınız ve başparmağınızla bastırarak hafifçe dize doğru çıkın, dize yaklaştıkça basıncı azaltın. Daha sonra dizden yukarıya, kasıklara kadar çıktıktan sonra tekrar bileğe doğru inin. Bunu her iki bacağa beş kere tekrarlayın.

Toksinler, Her Yerde Toksinler

Detoks terapisi yandaşları dış toksinlerin aşırı işlemden geçmiş gıdalardan, çevre kirliliğinden ve yapay iplikten yapılma giysilerden kaynaklandığını ileri sürmektedirler. (Vücudumuz da kendi normal atık ürünleri olarak kendi toksik maddelerini üretir.) Bu kirleticilere karşı mücadelede detoks yandaşları çeşitli rejimler önerirler. En doğrusu, bu tür yöntemleri denemeden önce her zaman bir doktora danışmaktır.

Detoks Masajı İçin Yağ Karışımı

60 gr kadar tercihe bağlı taşıyıcı yağ

8 damla servi esansiyel yağı

8 damla ardıç esansiyel yağı

8 damla lavanta esansiyel yağı

4 damla portakal esansiyel yağı

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı