Bakım-Güzellik

Akşamdan Kalma Durumunda

AKŞAMDAN KALMA DURUMDA

Bir gece önce fazla yiyip içtiyseniz kafanızı rahatlatacak ve midenizi yatıştırabilecek olan tek şey zamandır. Ama bazı basit detoks teknikleri de bu süreci hızlandırabilir.

1-)Mide bulantısı ve baş ağrısını gidermek için baş parmaklarınızı kafatasınız ve enseniz boyunca adalelere ve akupunktur noktalarına bastırın. Baş parmaklarınızı kafatasınızın altına, omurganızın en üst noktasının yanlarına koyarak başlayın. İki nefes kadar bastırın, gevşetin sonra 2 cm kadar dışa doğru kayıp tekrarlayın. Sonra tekrar omurganızın üst noktasına geri dönerek yeniden her iki tarafa bastırın. Bu kez baş parmaklarınızı omuzlarınızın üstüne varıncaya kadar ensenizden kaydırarak aşağı inin.

2-) Detoks filtrelerinize destek olmak için böbreklerinizi hafif hafif yumruklayın. Bu, toksik kristal birikintilerini parçalamaya yardımcı olur. Hafifçe öne doğru eğilin, kollarınızı arkaya götürün ve her iki tarafa on iki kez vuracak şekilde kaburgalarınızın altını hafif hafif yumruklayın. Bunu yaparken uyguladığınız basıncın acı vermemesine dikkat edin.

3-) Dalak 16 olarak bilinen akupunktur noktası akşamdan kalma belirtilerini gidermek için klasik bir hedeftir. Bir elinizin parmak uçlarını kullanarak göğüs kafesinizin en altını bulun ve elinizi meme ucunuza doğru hareket ettirin. Kaburga kemiğinizde küçük bir girinti hissettiğinizde, kaburga kemiklerinize doğru hafifçe bastırın. Bu noktayı on defa nefes alıp verene kadar tutun. Sonra ayrı işlemi diğer yanınıza uygulayın.

Rahatlama İçin Ek Öneriler

Akşamdan kalma durumuyla ilgili birkaç oneri daha: Vücudunuza su kazandırmak için bol bol 5u için. Biraz limon SUYU eklemek detoks etkisini artırmaya yardımcı olur. Soğuk bir kompres dirilmenize yardımcı olacaktır; bunun için üç damla lavanta, nane ya da biberiye esansiyel yağı serpmek

etkiyi daha da artırır. Eğer mideniz bulanıyorsa, gül ya da sandal ağacı yağı kullanın ve B vitamini takviyesi alın. Aslında B vitaminini içki âlemine başlamadan almış olsanız çok daha iyi olurdu, ama ertesi sabah almak da kendinize gelmenize yardımcı olur.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı