Genel

2014 – 2015 İstanbul’un Nüfusu Kaç Milyon Ne Kadar

Nüfusu en çok olan ilimiz İstanbul olduğundan birçok kişi İstanbul’un nüfusu kaç milyon ve İstanbul’un nüfusu ne kadar sorularını sormaktadır. 2014 verileri referans alınarak sizlere açıklama yapmaya çalışacağız. Sayfamızdan son nüfus sayımına göre elde edilen verilere ulaşabilirsiniz.Ülkemizin en kalabalık şehirlerinin başında yer alan İstanbul zaman içerisinde en hızlı nüfusu gelişen illerimizden birisidir. İstanbul ilinin nüfusunun bu denli hızlı gelişmesinin en büyük sebebi diğer illerden alınan göçlerdir. Yatırımcıların ilk olarak İstanbul ilini yatırım yeri olarak seçmesi bu ilin iş potansiyeli bakımından zenginleşmesine neden olmaktadır. Hal böyle olunca iş bulamayan kişiler ailecek İstanbul iline göçmekte ve böylece İstanbul nüfusu hızlı bir şekilde artmaktadır.

İstanbul nüfusu ne kadar, İstanbul’un nüfusu kaç milyon ve 2014 İstanbul’un nüfusu ne kadar soruları bizlere sorulduğu için sizlere bu konuda bilgi vermeye karar verdik. bilgibizle.com Sizlerde İstanbul ilinin nüfusunu merak ediyorsanız resmi verilere yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İstanbul’un Nüfusu Kaç Milyon Ne Kadar

2014 yılı itibariyle İstanbul’un nüfusu 14 956 790 sayısına ulaşmış durumda. Eğer bu nüfus sayımı 1 ay sonra yapılacak olsaydı emin olun verilerde artış yönünde değişim olacaktı. Böylesine kalabalık olan bu şehre müdahale edilmemesi durumunda İstanbul ilinde özellikle ekonomik alanda sorun yaşanmasını bekliyoruz.

 

2014 – 2015 İstanbul’un Nüfusu Kaç Milyon Ne Kadar

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı